Wiedeń moich marzeń - widowisko operetkowe
(Johann Strauss), Scena ORFEO,
reż. K. Korwin-Piotrowski

„Wiedeń moich marzeń” to spektakl będący sentymentalną podróżą do cesarskiego Wiednia z czasów Franciszka Józefa i cesarzowej Sissi. Akcja rozpoczyna się i kończy w najsłynniejszym wiedeńskim parku Schönbrunn z pięknymi fontannami, pomnikami, drzewami i mnóstwem kwiatów. Park i pałac – letnia rezydencja Habsburgów należą do Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Publiczność mogła wysłuchać między innymi najpiękniejszych arii i duetów z takich dzieł muzyki klasycznej jak: „Zemsta nietoperza” i „Baron cygański” Johanna Straussa oraz „Wesoła wdówka”, „Cygańska miłość” i „Kraina uśmiechu” Franciszka Lehara.

Organizatorzy Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego:
Miasto Biała Podlaska,
Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego,
Fundacja ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego.

Wystąpili artyści Sceny ORFEO.
Soliści: Małgorzata Długosz, Anita Maszczyk, Joanna Trafas, Łukasz Gaj i Adam Sobierajski.

Śpiewakom towarzyszył Zespół Wokalno-Taneczny ORFEUM:
Marta Dobrowolska-Rezinkin, Anna Jakiesz-Błasiak, Magdalena Marcinkowska-Łamacz, Katarzyna Wysłucha, Mikołaj Król, Przemysław Łamacz, Bogdan Szolc i Paweł Tyszkiewicz oraz soliści baletu Kamila Baryczkowska i Jurij Stesew.

Zagrała Chopin University Chamber Orchestra pod dyrekcją szefa artystycznego Rafała Janiaka.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Choreografia: Anna Siwczyk.

Produkcja: Fundacja ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie.

Inspiracją dla „Wiednia moich marzeń” była wypowiedź Bogusława Kaczyńskiego z 2000 roku, opublikowana w „Kurierze Porannym”, a następnie w książce „Jak samotny szeryf”. Zapytany przez dziennikarkę, jaką epokę by wybrał, gdyby mógł się przenieść w inne czasy, słynny popularyzator muzyki powiedział: „Być może byłby to Wiedeń albo Paryż, albo Petersburg. Wiedeń to najbardziej muzykalne, roztańczone, rozśpiewane miasto ówczesnej Europy, gdzie mógłbym rozmawiać z Johannem Straussem i słuchać jego gry na czarodziejskich skrzypcach. Tam oglądałbym cesarza Franciszka Józefa i jego piękną żonę, którą ubóstwiam, pieszczotliwie przez poddanych nazywaną Sissi…”.

Nagranie z premiery na Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Hali Widowiskowo-Sportowej AWF w Białej Podlaskiej 29 września 2019 roku.