“Muzyczny lot do gwiazd” – uwertura do 5. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Bialskie Centrum Kultury oraz ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego zapraszają na koncert “Muzyczny lot do gwiazd”, który nawiązuje do 100-lecia powstania Podlaskiej Wytwórni Samolotów. Jest to wydarzenie wyjątkowe, zapowiadające 5. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

W koncercie wystąpią:
Ewa Uryga – wybitna polska wokalistka jazzowa, soulowa, popowa,
Michał Gasz – piosenkarz, aktor musicalowy oraz autor tekstów.
Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra swingowo-rozrywkowa Lotharsi pod dyrekcją Dawida Dziwoki. Na scenie zobaczymy również Justynę Klimek oraz Magdę Szczepanowską.
Koncert odbędzie się 27 maja br. (sobota) o godzinie 18:00 w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów.
Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać od 17 maja br. w godzinach 16:00-18:00 w BCK, przy ulicy Warszawskiej 11.Ilość ograniczona.
Informujemy, że wszystkie wejściówki zostały już rozdane.

Fundacja ORFEO organizuje od 2019 roku Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego z prezydentem Białej Podlaskiej Michałem Litwiniukiem, dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury Zbigniewem Kapelą. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Korwin-Piotrowski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Zachęcamy do odwiedzania strony Fundacji Orfeo.